28.7.2007 jsme si připoměli 120.výročí založení našeho sboru dobrovolných hasičů.

Celodenní pestrý program byl zahájen v devět hodin, kdy začátek oslavy oznámila svým jekotem siréna. Od ranních hodin vyhrávala k poslechu Hrádecká kapela. Před slavnostní schůzí prošel průvod v čele s mladými hasiči s praporem , které následovala hudba a občané částí obce a zvali všechny na slavnostní schůzi, která měla začátek v 10.30 hodin v sále kulturního domu.  Schůzi zahájil starosta sboru dobrovolných hasičů pan Josef Boula. Ve svém projevu se zmínil o vzniku sboru, o radostech a problémech, které provázely místní hasiče v dobách minulých. Dále se zmínil o nákupu motorové stříkačky, která přinesla nový směr vývoje zdejšího sboru.

Dnes náš sbor disponuje sice starším strojovým vybavením, ale díky práci několika členů je technika v dobrém technickém stavu. Jednotka je též vybavena čtyřmi dýchacími přístroji Saturn, novými zásahovými přilbami „Kališ“, novými zásahovými obleky a botami. Po předání vyznamenání zasloužilým členům hasičů Skořice a rozdání upomínkových předmětů hostům, následoval slavnostní oběd.

Ve třináct hodin pokračoval program položením věnců k pomníkům padlým ze světových válek a hasiči též nezapomněli na svého již zemřelého velitele Miroslava Blechu, kterému dali na místním hřbitově kytičku na hrob.

Průvod se poté přesunul na místní hřiště, kde následovaly další ukázky. Nejprve se začalo hasit vědrem, poté následovalo koňské spřežení s ruční stříkačkou z Příkosic, kterou vystřídaly motorové stroje Mara i PPS 12.

Naši hasiči předvedli zásah na hořící automobil, ze kterého provedli vyproštění osob profesionální hasiči z Rokycan. Škoda jen že byli nuceni odjet k dopravní nehodě na dálnici k Plzni a nemohli sledovat výkon našich mladých hasičů, při požárním útoku na terče.

Další ukázky předvedla Policie ČR a to zadržení osoby v jedoucím automobilu, ukázky výcviku služebního psa a práce psovoda.

Následovala imitace přepadu ze vzduchu slaněním hlavou dolů spojený se střelbou, ukázky zadržení pachatele a zadržení při přepadení.

Nechybělo ani vystoupení mladých karatistů, kteří pod vedením trenéra Václava Vaníka předvedli ukázky bojového umění.

Nechyběli ani místní policajti, Jožka Kubec a Mikuláš Harang, kteří celé odpoledne zatýkali lumpy a vodili je do šatlavy na něco ostřejšího pití.

Během celého dne bylo krásné počasí a pršet začalo deset minut po skončení ukázek, jako by i to bylo objednané. Všem účastníkům a  přihlížejícím, kterých bylo více jak dvěstě, prožili příjemně sobotní den, na který budou jistě dlouho rádi vzpomínat.